W ramach VII Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej 2018, w dniu 10 maja br. w Starostwie Powiatowym w Toruniu został przeprowadzony etap powiatowy, w którym wzięli udział uczniowie dwóch szkół ponadpodstawowych z naszego Powiatu - ZS Ponadpodstawowych z Chełmży i ZS, CKU w Gronowie.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły:

- Magdalena Waszczuk;

- Martyna Malcan;

- Anna Szlufik;

- Kamil Majewski.

Tematyka eliminacji powiatowych obejmowała: wiadomości z zakresu obrony cywilnej, powszechnej samoobrony, wiadomości z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeciwpożarowej, umiejętności udzielania pierwszej pomocy i posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz umiejętności strzeleckich z broni pneumatycznej.

Celem Olimpiady jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu obrony cywilnej, rozumianej jako szeroko pojęta ochrona ludności oraz podnoszenie świadomości występowania zagrożeń cywilizacyjnych wśród młodzieży szkolnej.

W wyniku eliminacji powiatowych zajęliśmy pierwsze miejsce!!!

Poniżej prezentujemy wyniki klasyfikacji indywidualnej:

- 1. miejsce - Martyna Malcan - 20,75 pkt.

- 2. miejsce - Angelika Affelt -18,75 pkt.

- 3. miejsce - Magdalena Waszczuk - 18,25 pkt.

Wyłoniono 2- osobowy zespół w składzie Martyna Malcan i Magdalena Waszczuk – uczennice naszej szkoły- do reprezentowania Powiatu na Etapie Wojewódzkim, który zaplanowanego na 7 - 8 czerwca 2018r.

Życzymy dziewczynom powodzenia!